Kategorie

Północno-Wschodnia Liga Kendo w Bydgoszczy

Szanowni Państwo,

Mamy wielką przyjemność zaprosić Państwa na zawody Północno-Wschodniej Ligi Kendo, które odbędą się w Bydgoszczy w najbliższą sobotę tj. 09.03.2013 r. od godziny 11.00, w hali sportowej ZS nr 16 w Bydgoszczy ( ul. Koronowska 74).

Kilka słów o Kendo i Lidze.

 

Sztuka walki, jaką jest Kendo, wywodzi się z bojowej szermierki samurajskiej, której początki sięgają XI wieku. Kroczenie „drogą miecza” („ken”- miecz, „do”- droga) to kształtowanie tężyzny fizycznej. Rozwój gibkości, wytrzymałości, skoczności, refleksu czy orientacji w przestrzeni. Zrozumienie i akceptacja dla swojego ciała. Poza tym Kendo jest bardzo widowiskowe. To szybki sport, pełen zwrotów akcji, ataków, kontr, gdzie niebagatelne znaczenie ma taktyka walki.

Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo Iaido i Jodo tworzą kobiety i mężczyźni – adepci Kendo, zafascynowani szermierką japońską, ale także kulturą Kraju Kwitnącej Wiśni.

Zawody z cyklu Północno-Wschodnia Liga Kendo to cykl spotkań, gdzie adepci Kendo doskonalą swoje umiejętności, a  Bydgoszcz jest, po Toruniu i Olsztynie, trzecim miastem, w którym odbędą się turniejowe rozgrywki. W Polsce działa także Zachodnia Liga Kendo skupiająca kluby z południa kraju.

Wspomniane zawody Północno-Wschodniej Ligi Kendo to przedsmak Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieży w Kendo ( pod patronatem Polskiego Związku Kendo), które odbędą się na 1 czerwca tego roku, a Bydgoskie Stowarzyszenie Kendo Iaido i Jodo będzie miało zaszczyt je organizować.

Niewątpliwie będziemy mieli możliwość ujrzenia w akcji  najlepszych polskich zawodników Kendo z Torunia, Olsztyna, Sopotu, Warszawy, Morąga, Łodzi i Bydgoszczy.

Gorąco zapraszamy widzów. Sympatykom i wszystkim zainteresowanym poznaniem zasad tej dyscypliny oferujemy garść wiedzy i emocji, towarzyszących walkom.
Wstęp wolny.

Comments are closed.

Najbliższy trening

Sekcja kendo
poniedziałek, godz. 18:30-20:30, gr. początkujący i zaawansowani; wtorek, godz. 18-20, gr. początkujący i zaawansowani; piątek, godz. 20-21:30 gr. początkujący i zaawansowani.

Miejsce: sala gimnastyczna UTP, ul. Bernardyńska 6 (za głównym budynkiem) w Bydgoszczy
Sekcja iaido
czwartek, godz. 17-19, gr. początkujący i zaawansowani.

Miejsce: sala fitness w ZS nr 10 przy ul. Karłowicza 2 w Bydgoszczy.

Sezon 2018/2019 rozpoczęty

Witajcie ! Treningi sekcji KENDO: Zajęcia w poniedziałki, środy i piątki dla dzieci, młodzieży i dorosłych od 12 lat wzwyż. Udział w pierwszym treningu bezpłatny. Pamiętajcie, że pierwszy trening jest za darmo. Można przyjść i zobaczyć, jak to jest . Wystarczy t-shirt i spodnie dresowe. Resztę zorganizuje klub. Treningi sekcji IAIDO: Zajęcia w czwartki dla młodzieży i dorosłych. Treningi sekcji JODO: Zajęcia fakultatywne Zapraszamy serdecznie do spróbowania czym jest Kendo, Iaido i Jodo